DODATEK DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH Z TYTUŁU WYKORZYSTYWANIA NIEKTÓRYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA
Informujemy, że 19 września 2022 r. opublikowana została Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022, poz.1967).
Na mocy tej ustawy można będzie składać wnioski o dodatek dla gospodarstw domowych w następujących wysokościach:
- 3000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego;
- 1000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilane drewnem kawałkowym;
- 500 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG;
- 2000 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy
Źródła ciepła muszą być zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576 i 1967), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
Wnioski o wypłatę dodatku można składać do końca listopada br. w GOPS w Manowie ul. Kolejowa 11 w godz.8.00-13.00.
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Osoba odpowiadająca za treść informacji
Mateusz Sułkowski Data wytworzenia:
21 mar 2026
Osoba dodająca informacje
Mateusz Sułkowski Data publikacji:
21 mar 2026, godz. 11:53
Osoba aktualizująca informacje
Mateusz Sułkowski Data aktualizacji:
21 mar 2026, godz. 11:53